Клуб Агацу - Тернопільська обласна федерація Айкідо Айкікай
  • Header Image


Всесвітній Фонд Айкідо Айкікай

Фонд Айкікай (яп. 財団法人合気会) - організація з вивчення і популяризації айкідо, створена безпосередньо Моріхеем Уесібою і офіційно визнана урядом Японії в 1940 році.

Протягом декількох десятків років саме розуміння айкідо, як бойового мистецтва самим О-Сенсеєм істотно переосмислювалося. Це призвело до того, що в різний час деякі з його учнів засновували власні напрями, які відображали саме те айкідо, яка їх Учитель викладав в той чи інший період свого життя. Також багато стилів айкідо були створені майстрами, які безпосередньо не навчалися у Уесіби, як під час його життя, так і після його смерті. Оскільки Фонд Айкікай організував безпосередньо сам Уесіба, який до своєї смерті і очолював його, то Айкідо Айкікай вважається офіційним спадкоємцем цього бойового мистецтва і максимально наближений саме до того айкідо, яке Уесіба викладав у свої останні роки.

Основа Айкікай - Всесвітня штаб-квартира (Хомбу) Айкідо в Токіо, головна організація, що займається популяризацією та розвитком Айкідо в усьому світі. Інструктори Хомбу додзьо направляються в країни Північної і Південної Америки, Європи, Африки та Азії. Незалежно від расової і національної приналежності, у всьому світі займається понад 1,2 млн. людей з 80 країн.

З кожним роком кількість практикуючих Айкідо збільшується завдяки тому, що Айкідо користується все більшою популярністю.

Організації, які практикують Айкідо від імені та під егідою Фонду Айкікай чітко визначені самим фондом та для представництва у країнах світу отримують від Хомбу Додзьо офіційне визнання.

В Україні Фонд Айкікай офіційно представляє лише Асоціація Айкідо Айкікай України, яку почесно очолює Президент асоціації Шихан, Віце-президент МЕАФА, Заслужений тренер України по Айкідо Шмигін Ігор Юрійович (6 дан Айкідо Айкікай).