Клуб Агацу - Тернопільська обласна федерація Айкідо Айкікай
  • Header Image


Практичні тренування

Рейсікі - Правила поведінки в залі

  • 06 грудня 2015 р.

Будь-яка практика включає правила етикету, які повинні виконуватися всіма що займаються. Значення Рейсікі - це загальна повага один до одного.

* У Додзьо потрібно бути вже за 10-15 хвилин до початку тренування.
* Не можна запізнюватися і пропускати заняття. Якщо Ви хворіли або з якоїсь іншої причини пропустили заняття, необхідно підійти до вчителя і пояснити причину відсутності.
* Коли Ви працюєте з партнером, завжди починайте з поклону і японських слів "Онегаі Сімас", які переводяться як "Я в твоїх руках". Це дозволяє обом партнерам взяти відповідальність за безпеку один за одного і корисну тренування. Коли Ви закінчили, завжди говорите Вашому партнеру "Спасибі!".
* Під час тренування викладач може підійти до Вас і показати, як краще виконувати вправи. Завжди приділяйте велику увагу тому, що він говорить, а коли закінчить і у Вас немає більше ніяких питань, не забудьте сказати "Спасибі!". По-японськи це звучить "Домо арігато годзаімас!".
* Займаючись в платній групі, оплачуючи навчання, знайте, що Ви не купуєте знання, а допомагаєте покрити витрати Додзьо і дозволити поліпшити його фінансовий стан і матеріальну базу. Обов'язок кожного Айкидока вносити свою плату вчасно.
* Тренування закінчується також, як і починалася. Тільки коли викладач вийшов, займаються можуть вільно ходити і розмовляти один з одним. Коли вони залишають килим, уклін є ввічливим способом дати знати, що вони йдуть з килима.
* Кожен Айкидока повинен допомагати в прибиранні Додзьо. Прибирання Додзьо є таким же його обов'язком, як і очищення свого тіла і духу. Килим повинен вимитися перед початком тренування. Айкидока повинен також стежити за чистотою свого кейкоги. Так як відбувається близький контакт, необхідно, щоб всі дотримувалися правил особистої гігієни: мили руки, перев'язували садна і порізи, а також вчасно прали своє кейкоги. Чистим має бути кімоно, чистим має бути місце практики, чистим має бути Ваше тіло і думки.

← Розминка в Айкідо
попередня стаття