Клуб Агацу - Тернопільська обласна федерація Айкідо Айкікай
  • Header Image


Технічний арсенал Айкідо

Опис базової техніки айкідо. Стійки, страховки, переміщення та безпосередньо прийоми. Класифікація та назва прийомів.

Техніка Айкідо Айкікай является основним напрямком Айкідо. Окрім Айкикай є ще й інші стилі Айкідо, про котрі Ви можете більш детально довідатись в розділі Стилі Айкідо.

Незалежно від стилю Айкідо, кіхон (база Айкідо) практично одинакова і не сильно залежить ні від стилю Айкідо чи від клубу Айкідо, все ж таки відмінності будуть спостерігатись... Одже:

Технічний арсенал айкідо складається з кількох складових:

В свою чергу арсенал останніх логічно ділиться на два великі розділи:

  • тайдзюцу (робота без зброї). Тайдзюцу складається з таких понять, як захвати (торі), атаки (уті, цукі), та прийомів від захватів спереду, ззаду, удушливих захватів та атак.
  • буківаза (робота зі зброєю). Буківаза ділиться на роботу з мечем (айкікен), дзьо (айкідзьо – довжина 1,3 - 1,4 метра) та ножем і складається з формалізованих вправ для одиночного виконання (субурі) та парного виконання (авасса, кумі тачі).

Існують прийоми, які поєднують обидва підрозділи між собою (наприклад коли один з айкідок без зброї, а інший озброєний та інше).
Докладніше про технічний арсенал:


Стійки

В айкідо будь-яку технічну дію починають вивчати з розгляду основної стійки. Правильна позиція є необхідною для виконання любої техніки айкідо

Ukemi - страховки (падіння)

Ukemi (Укемі), в перекладі з японського, - "оборонятися, захищтись" в Айкідо перекладається як "страхівка". Страхівка є важливим етапом при вивченні техніки Айкідо.

Переміщення

При виконанні всіх видів переміщень необхідно слідкувати за стійкою, своїм центром, напругою/розслабленостю рук і ніг.

Перелік технік Айкідо з інструкціями

Нижче перераховано широкий спектр технік айкідо (тобто контроль ліктя, кидки, контролі і т.д.). Це японське бойове мистецтво має сотні різних прийомів і комбінацій. Проте, ми спробували перерахувати…