Клуб Агацу - Тернопільська обласна федерація Айкідо Айкікай
  • Header Image


Про нас та наше покликання

Як захистити себе, не маючи ані досвіду, ані достатньої фізичної підготовки, навчає Тернопільська обласна федерація Айкідо Айкікай.

Інтерв'ю Бойціва Ігора Богдановича Президента ТОФАА - Керівника клубу «Агацу»

4 Дан Айкідо Айкікай

Про нас та наше покликання

Айкідо об’єднує в собі все найкраще з арсеналу традиційних бойових мистецтв, що стосується системи самозахисту. Основним девізом айкідо є перемога над собою. Усі, хто тренуються поруч з тобою є твоїми партнерами, а не суперниками і допомагають пізнати і розвинути себе. Така атмосфера особливо сприятлива для формування і розвитку здорової і стабільної психіки.

Айкідо відкидає будь-яку форму насильства. Сила і ефективність айкідо відкривається тільки тим, хто навчився контролювати свої емоції, бажання і утримувати високий рівень зосередження. Зверхність і неповага до своїх партнерів не дозволяє прогресувати в айкідо і спонукає шукати шляхів досягненя як зовнішньої, так і внутрішньої гармонії.

Айкідо тримається осторонь від спорту, оскільки дух суперництва не сумісний з духовною складовою айкідо.Дослівно айкідо перекладається як шлях (до) гармонії(ай) життєвої енергії(кі), тому практика айкідо направлена на пізнання свого тіла, духу, характеру і надалі стає інструментом для трансформації учня у відкриту,сильну, впевнену в собі особистість, яка легко находить своє місце в суспільстві.

Практикувати айкідо ніколи не рано починати і ніколи не пізно!


Aikido does not rely on weapons or brute force to succeed; instead we put ourselves in tune with the universe, maintain peace in our own realms, nurture life, and prevent death and destruction.

MORIHEI UESHIBA